Švýcarsko

První den jsme jeli autobusem do Kostnice. Prošli jsme se po městě kolem Husova domu a spousty dalších památek. Po návštěvě v Kostnici jsme jeli do Technoramy, kde jsme si toho hodně vyzkoušeli, třeba všelijaké pokusy, triky a iluze. Nakonec jsme se přemístili do ubytování asi hodinu cesty od Laussane.
Druhý den jsme jeli do muzea Olympijských her, kde jsme viděli spoustu dresů a všeho možného. Po výletu do muzea jsme se přesunuli na procházku po břehu Ženevského jezera k vodnímu hradu Chillon, odtud promenádou do Montreux.
Třetí den jsme jeli do ledovcové jeskyně nedaleko Mont Blancu. Abychom se tam dostali, museli jsme jet do Francie a počkat na ,,vlak”, který nás vyvezl až nahoru nad jeskyni. Po zajímavé cestě v lanovce jsme museli ujít tisíce schodů, abychom se dostali k našemu cíli. V jeskyni jsme se mohli fotit třeba v domečku, u medvěda, na trůně, na balkonku.
Čtvrtý den jsme už odjížděli. První zastávkou byla sýrárna Gruyére, kde byl výklad v českém jazyce, po nakoupení zásob sýra jsme jeli do čokoládovny Cailler, kde sice neměli výklad v češtině, ale měli tam oříšky a čokoládičky na ochutnávku a navíc celou historii čokoládovny Cailler. A nakonec ještě větší zásoby čokolády a výrobků, které jsme všichni museli nakoupit. Následovala poslední zastávka v hlavním městě Bernu. Po dalším nakupování a prohlížení jsme se rozloučili se Švýcarskem a následovala cesta domů.

Leontýna Ficencová