Netradiční výuka pro třeťáky v době karantény

Přemýšlela jsem o tom, jak mám dětem a hlavně rodičům zpestřit výuku v této době, kdy to nebylo lehké pro nikoho. Rodiče se často potili u úloh, které mají dětem vysvětlit nebo jim ujížděly nervy z toho, jak děti odmlouvaly, neposlouchaly a prostě se jim nechtělo. Děti byly asi na jednu stranu rády, že měly volnější režim. Ano, sice nemusely ráno brzy vstávat a zažívat ranní shon, ale co kamarádi? Ti jim chyběli určitě. A protože už se na Velikonoce trošičku uvolnily přísné zákazy, připravila jsem pro své žáčky učení v přírodě.
V Třebechovicích není těžké si zajít do lesa. Děti a jejich rodiče se mohli na cestu vydat od středy 8. 4. až do úterý 14. 4. Trasa začínala v oboře a vedla podél ohrady směrem na Bědovice. Pokud děti našly na silnici namalované vajíčko, znamenalo to, že mají hledat úkol. Ten pak splnily a zapsaly na papír, který mi odeslaly. Obratem pak dostaly správné výsledky a hodnocení.
Úkoly byly ze všech hlavních předmětů. V českém jazyce si děti zkusily vymyslet větu, která má alespoň 5 slov a všechny začínají stejným písmenem, doplnit rýmy v básničce nebo skládat slova. Matematické úkoly byly sestaveny tak, aby si žáčci hrou procvičili sčítání, odčítání, násobení i dělení. A nechyběla ani angličtina, kde děti skládaly věty ze slov apod.
A jak se cesta líbila? Asi moc a já jsem velice ráda, že se mi nápad s netradiční výukou vydařil, a že jsem mohla číst samé příjemné a děkovné emaily od nadšených rodičů.

Mgr. Lenka Milá