Svatomartinské hodování ve 4. A

Před příchodem svátku svatého Martina dne 8.11.2019 se ve třídě 4.A linula vůně upečených svatomartinských rohlíčků. Co tomu ale předcházelo?
Když se vyslovil nápad péct svatomartinské rohlíčky, tak burácelo celou třídou hlasité „HURÁ.“ Naše škola má totiž nově zrekonstruovanou krásnou kuchyňku a děti se do ní opravdu těší.
Žáci si dohodli, co který z nich přinese za ingredience a mohlo se začít. V pátek se už děti nemohly dočkat. Byly rozděleny do 4 skupin a každý pracoval u svého stolečku. Paní učitelka dětem připravovala těsto a ony všichni pomáhaly. Nejvíce se těšily na válení, plnění a stáčení rohlíčků a šlo jim to opravdu výborně. Po této aktivitě nastalo vlastní pečení v troubě. Když se začala linout příjemná vůně pečení, tak se všem sbíhaly sliny. Protože pečení chvilku trvalo, tak si zatím děti umyly nádobí, uklidily pracovní místa a chodily nakukovat do trouby, jak jim jejich dílo postupně trošku „zlátne.“ Hotové rohlíčky si ještě obalily v moučkovém cukru a mohly se pustit do ochutnávání. Jednohlasně prohlásily, že vynaložené úsilí stálo za to! Což znamená, že se nám rodí nejedna cukrářská hvězda.
V pondělí 11.11.2019, kdy pozorujeme, zda Martin přijede na bílém koni jsme začali den svatomartinskými pranostikami, četli jsme si „Pověst o svatém Martinovi,“ v básničce „Svatý Martin“ jsme určovali slovní druhy, zdramatizovali jsme příběh „Martin už jede, v matematice jsme řešili slovní úlohy s martinskou tématikou,žáci si také vybarvili vitrážové okénko, vyšívali obrys svatomartinské husičky zadním stehem a na závěr jsme si zazpívali písničky na oslavu tohoto svátku.
Velká pochvala patří všem dětem za to, že nikdo nezapomněl donést svůj díl ingredience na pečení a obzvlášť rodičům za nádivky a materiály, bez kterých by výsledek nebyl tak dokonalý.

Třídní učitelka Renata Žáková