Čarodějnický rej ve školní družině

I letos jsme ve školní družině slavili “pálení čarodějnic”. Během týdne se žáci dozvěděli, že je to nejen česká tradice, ale že se ohně a čarodějnice pálí v různých evropských zemích a pod různými názvy. Zajímavé pro děti bylo, že je čarodějnice symbolem zla a nemocí a pálení figurín čarodějnic znamená tedy očistu přírody, lidí a zvířat. Děti vyráběly čarodějnice a pavouky nebo se učily zaklínadla. Na závěr projektu jsme měli čarodějnické odpoledne, během kterého děti hledaly pavouky, skákaly přes oheň, prolézaly pavučiny nebo létaly na koštěti. Každá mladá čarodějka a čaroděj dostal za odměnu medaili, čarodějnické vysvědčení a nějakou dobrůtku.

Kolektiv ŠD