naše logo

menu

úvodní stránka
úvodní slovo
kontakty
zaměstnanci
školní rok
školní družina
školní jídelna
dokumenty
SRPŠ
školská rada
GDPR
prevence rizikových jevů – rady
pro rodiče
fotogalerie
hymna školy
napište nám
autor stránek
 

 

Sport a další volnočasové aktivity


Adéla Dörreová, žákyně 9.B naší školy, ve finále Pardubické juniorky 2017

Historického úspěchu dosáhla naše žákyně a odchovankyně třebechovického tenisového oddílu Adéla Dörreová, když se jako nenasazená hráčka probojovala do finále dvouhry letošní Pardubické juniorky - mistrovství České republiky staršího dorostu. Adéla se do turnaje kvalifikovala na základě volné karty, kterou jí udělilo vedení Českého tenisového svazu a příležitost startovat ve svých 14 letech na juniorském mistrovství České republiky proměnila ve sportovní senzaci.
Adéla postupovala turnajovým pavoukem po jistých výkonech a postupně vyřadila Terezu Holšánovou ( SK Oaza Praha ) 6:1, 6:0, 8. nasazenou Viktorii Wojcikovou ( TK Precheza Přerov ) 6:4, 6:0 a ve třetím kole 12. nasazenou Kateřinu Křížovou ( TK Neridé Praha) 7:6, 6:1. Ve čtvrtfinále Adéla odehrála vyrovnaný třísetový zápas, v němž porazila, letos skvěle hrající Severočešku, Petru Machovou 6:1, 5:7, 6:3. V semifinále čekala na Adélu další hráčka z Přerova Alexandra Silná, která do semifinále postoupila přes 2. nasazenou Radku Bůžkovou ( I.ČLTK PRAHA ). I v semifinále Adéla předvedla stoprocentně koncentrovaný výkon a bez zaváhání zvítězila 6:3 a 6:1. 
Finálovou soupeřkou byla 1. nasazená Johana Marková z I. ČLTK Praha, ( 18 let, 5. hráčka celostátního žebříku, 45. hráčka světového žebříčku dorostenek ). Finálový zápas byl z důvodu nepříznivého počasí přesunut na rychlý povrch do haly, kde bylo téměř nemožné skvěle servírující soupeřce prorazit její podání. To se také v zápase ukázalo jako rozhodující. Adéla sice měla ze hry ve výměnách více bodů, ale o čtyři roky starší Johana Marková získala 21 bodů přímo z podání a rozhodla tím finálový zápas ve svůj prospěch v poměru 6:4, 6:4.
Adéla tak zůstala pouze krůček pod stupněm nejvyšším a mnoho nezbývalo, aby se mohla zařadit mezi takové hráče a hráčky, jako Jan Kodeš, Ivan Lendl, Hana Mandíková, Jana Novotná či Petra Kvitová, kteří v dorosteneckém věku vyhráli Pardubickou juniorku. Ve světle těchto tenisových jmen je zřejmé, jak výjimečného výsledku díky svému talentu a pracovitosti dosáhla. 
Velikánská gratulace!!!

Pavlína Vlková - úspěšná reprezentantka České republiky

Žákyně 9.C naší školy Pavlína Vlková - úspěšná reprezentantka České republiky v ledním hokeji! Na mistrovství Evropy kategorie U-16 získala v maďarské Budapešti stříbrné medaile. Gratulujeme k obrovskému úspěchu!
Podrobnosti viz odkazy na web zde a zde.


Prestižní tenisové ocenění pro Adélu Dörreovou

Prestižní tenisové ocenění Kanáří naděje za rok 2016 udělované Českým tenisovým svazem putuje do Třebechovic. Žákyně naší školy a odchovankyně třebechovického tenisového oddílu, 14-tiletá Adéla Dörreová (8.B), hrající nyní za DTJ Tenis-centrum Hradec Králové, získala toto ocenění za výsledky dosažené jak v kategorii starších žákyň, v níž byla vyhlášena nejlepší hráčkou Východočeské tenisové oblasti, tak v kategorii dorostenek a žen. Cena je tenisovým svazem udělována osmi nejlepším hráčkám v České republice ve věku od 10 do 16 let.

Ocenění je odrazem výjimečných výsledků, kterých Adéla dosáhla v loňském roce na celorepublikové úrovni. V sezóně 2016 odehrála v kategorii starších žákyň 9 mistrovských utkání družstev, z toho 4 na Mistrovství České republiky, 12 turnajů jednotlivců včetně halového a letního Mistrovství České republiky, na němž vybojovala 3. místo ve dvouhře. V kategorii dorostenek Adéla odehrála 14 individuálních turnajů a v kategorii dospělých dalších 5 turnajů. Celkem Adéla nastoupila v loňském roce k 88 utkáním ve dvouhře a k 76 utkáním ve čtyřhře.

K získanému ocenění a k výjimečným sportovním výsledkům Adéle gratulujeme.

Player development league

- Víte, že naše základní škola měla dne 22.6.2016 na ukázku vítězný putovní pohár ledního hokeje ze soutěže Player development league?
- A kdo že je tím slavným hokejistou?
- Je to žák třídy 5. A Matyáš Sláma, který tuto vítěznou trofej měl půjčenu pouze na 24 hodin a neváhal se s ní pochlubit svým spolužákům, kteří ho vyzpovídali jako profesionální reportéři. 

Zde je ochutnávka některých otázek a odpovědí:
1. Kdo tě dovedl k tomu, abys hrál hokej? ( Taťka. )
2. Od kdy se tomuto sportu věnuješ? ( Asi od 4,5 let. )
3. Věnuješ se ještě nějakému sportu ? ( Hrál jsem zároveň fotbal, ale musel jsem se rozhodnout v 7 letech pouze pro jeden sport – zvítězil hokej. )
4. Proč sis vybral hokej a ne fotbal? ( Protože mě víc bavilo bruslit a ne běhat. )
5. Stalo se ti někdy, že jsi nechtěl jít hrát hokej? ( Ne. )
6. V jakém týmu hraješ? (V ST. LOUIS s číslem 19. )
7. Kolik je u vás v týmu hráčů? ( Asi 15. )
8. Kolik vás hraje v poli? ( 5 + brankář. )
9. Kolik jsi dal gólů? ( Za 5 zápasů 5 gólů. )
10. Jste spokojeni, kolik jste dali gólů? ( Ano. )
11. Jakou pozici máš v týmu? ( Jsem útočník pravé křídlo.)
12. Když hrajete zápasy na různých stadionech, tak kde se ti hraje nejlíp? ( Asi doma v Hradci Králové.)
13. Máš nějaký šťastný dres? ( Je to dres s číslem 18. )
14. Kdo je tvůj vzor? ( Patrick Kane, Jonatan Towes, Sydney Crosby, Alexandr Ovečkin a Jakub Voráček. )
15. Máš nějaký talisman pro štěstí? ( Talisman ani ne, ale před každým zápasem si pohraju s hokejkou a míčkem v kabině – takový rituál. )
16. Chceš to dotáhnout někam dál? ( Ano. )
17. Jaké bylo tvé nejhorší zranění? ( Málem jsem měl otřes mozku. )
18. Kolik jsi měl bitek? ( Skoro jednu,ale rozmyslel jsem se, protože jsem nechtěl mít trest. )
19. Jaký jsi měl pocit, když jsi pohár dostal do rukou? ( Hezký, ale toužím držet ten pravý v NHL. )
20. Nad kterým týmem jste tento pohár vyhráli? ( Nad PHILADELPHIÍ. )
21. Naplnili ti rodiče pohár šampusem ( samozřejmě dětským) ? ( Rodiče ne, ale trenér při vítězství v Jihlavě pro všechny hráče. )
22. Kde bude pohár vystavený? ( V Praze. )

Matyáš je v kolektivu žáků velice oblíbený, je to šprýmař, srandista, ale jak se ukázalo, tak je především velký bojovník pro týmový sport. My mu tleskáme a přejeme mu, aby jednou na ten pravý pohár z NHL dosáhl.

Třídní učitelka Renata Žáková

RC MINI-Z, charitativní závod 24h pro Kuře

Každoročně se účastníme a zároveň zakončujeme sezónu RC MINI-Z, charitativním závodem 24h pro Kuře. Je to speciální vytrvalostní závod, který se svými pravidly opravdu blíží 24h LeMans. Tým závodníků složený z maximálně tří jezdců se střídá v řízení RC MINI-Z Racer modelu auta po dobu 24 hodin. Pokud je to nutné, vyměňují se na modelu vadné a opotřebené díly a především baterie. 
Po loňském úspěchu, kdy tým TRCA, při DDM Třebechovice pod Orebem obsadil druhé místo v těsném sledu za takřka tradičními vítězi z klubu Pecka modelář z Prahy, odjížděli letos 18. 6. naši závodníci, po velice úspěšné sezóně, ve výborné kondici a motivovaní, poprat se o metu nejvyšší. Závod byl odstartován ve 13 hodin a již po první hodině byl třebechovický SAUBER Mercedes C9 v čele pelotonu. S velkým napětím jsme sledovali vývoj závodu, neboť se na trati pohybovalo jedenáct aut a o kolize nebyla nouze. Přes všechna úskalí tým TRCA zdolal závod stylem start-cíl. Jakub Blecha, Petr Sibeke a Filip Senko si předávali řízení autíčka po 45 minutách - jejich mechanici na autu kontrolovali stav pneumatik a měnili baterie. Tým ani na chvíli nepustil soupeře před sebe a postupně zvýšoval náskok na druhý tým až na 280 kol a jako jediný překonal hranici 8000 najetých kol (8031)! Jezdci si při vyhlášení zaslouženě převzali hodnotné ceny a pohár, který doplní sbírku trofejí. 

Výsledková listina: 
1. TRCA - Třebechovice p.O. (8031) 
2. SRCC DEVILS I. - Německo (7768) 
3. SRCC DEVILS II. - Německo (7721) 
4. Pecka modelář - Praha (7600) 
5. AVZO - Neratovice (6883) 
6. Chebáci - Cheb (6686) 
7. Kliský Racin Team - Praha (6337) 
8. RC MINI-Z - Klatovy (6152) 
9. VR team (5884) 
10. Zelené Vendolí (5418) 
11. Crashteam - Cheb (4328) 

V rámci akce probíhal doprovodný program a charitativní sbírka, do níž přispěli jezdci svým startovným celkovou částkou 15000.- Kč. 

Za tým TRCA - Aleš Blecha 

Pavlína Vlková a Valentýna Černá – reprezentantky ČR v ledním hokeji

Žákyně naší školy Pavlína Vlková a Valentýna Černá se zúčastnily ve dnech 6.-11.4.2016 neoficiálního mistrovství Evropy v ledním hokeji v kategorii U15 ženy. Tento turnaj se letos konal ve švýcarské Ženevě. V silné konkurenci sedmi evropských týmů si česká děvčata vybojovala stříbrné medaile. 
Gratulujeme!!!

To tu ještě nebylo

Vše je jednou poprvé. Někdy to je hned , někdy to trvá déle. V dlouhé tradici (od roku založení 1933) Třebechovického hokeje se ještě nikdy nestalo, abychom v našem malém hokejovém klubu odchovali hráče, který by mohl reprezentovat Českou republiku.
V letošní právě začínající sezóně 2014-2015 se toto podařilo, téměř třem našim hráčkám ledního hokeje, Valentýně Černé 13let , Pavlíně Vlkové 13let, Tereze Horákové 12let. Všechny jsou hráčkami starších žáků SK Třebechovice p/O. Tyto hráčky byli pozvané do širšího výběrového campu U15, který se konal v termínu od 29.-31.8.2014 v Blansku. Zde ve velké konkurenci 2x26 hráček museli dívky ukázat trenérům
a hokejovým odborníkům své hokejové kvality a přesvědčit je, aby se prodrali a byli vybrány do základního kádru (25 hráček+ 4 golmanky) reprezentačního týmu dívek do 15 let.
Této příležitosti nejlépe využili Valča s Pájou. Obě předvedli skvělé výkony, kterými si zajistili místo
v základní sestavě. Prvním srovnáním s mezinárodním hokejem byla dvě přátelská utkání s výběrem dívek Německa v německém Selbu (18-21.9.2014). Jako první dostala šanci si zahrát za reprezentační tým Valentýna Černá, která ač 13-letá, se dokázala prosadit i proti fyzicky vyspělejším a zdatnějším Němkám na výbornou. Oba zápasy byli velmi náročné, ale i přesto se děvčata vzepřela soupeřkám ,a jejich fyzickou převahu přehrála svou chytrou kombinační hrou. Oba zápasy tak dotáhla do vítězného konce. V dalších zápasech také jistě dostane příležitost se předvést Pája. Terka Horáková , která je ještě o jeden rok mladší 
(12 let) dostane určitě šanci v příštích sezónách, protože byla jednou z nejmladších dívek na campu.
Ještě jeden hokejový milník v této sezóně mají Pája s Valčou. Obě začali nastupovat za ženský hokejový tým HC Tesla Pardubice, kde si svými výkony vydobyla místa v základní sestavě týmu. Jejich hokejové umění oceňují nejen trenéři,ale uznale i přítomní diváci. Valča má již svoji první cennou trofej(sklap) 
v podobě omláceného kotouče, kterým dala svůj první VELKÝ GÓL za ženy do branky HC Litvínova.
Věřím a moc si přeji, aby se stále dívkám dařilo, tak jako doposud .Vše totiž záleží na jejich píli a tréninkové přípravě,o kterou se doposud a doufám, že stále budou starat trenéři Jan Černý a Václav
Vlk. Ti totiž dokázali ne zrovna v ideálních podmínkách odvést úctyhodný kus práce a nejen holkám dát velmi kvalitní základy, které je udělali konkurence schopnými hokejistkám z velkých věhlasných oddílů. Holky jen tak dál. 

Nyní přinášíme krátký rozhovor s dívkami 

Kolik Vám je let, kde bydlíte


Jmenuji se Valentýna Černá a je mi 13 let. Hraji za SK Třebechovice pod Orebem a za HC Tesla Pardubice. Bydlím ve městě Třebechovice pod Orebem a chodím do 8.A.
,
Jmenuji se Pavlína Vlková a je mi 13 let. Bydlím v Třebechovicích pod Orebem

Jmenuji se Tereza Horáková a narodila jsem se 24.1.2002. Bydlím v Hradci Králové a chodím do 7 třídy základní školy Habrmanova. 

Co a v kolika letech tě přivedlo k hokeji, jak Vás berou kluci v týmu , protihráči

Valča:

Hokej hraji od svých 6 let Přivedli mě k němu můj otec a bratr. Klučičí hokej se mi hraje o trochu lépe než dívčí,protože jsem na ledě divoká co se týče hry do těla, ale dívčí hokej má jednu velkou výhodu, hraji s kamarádkami. Klučičí hokej je mnohem rychlejší a tvrdší než holčičí. Kluci v mém týmu mě podle mého názoru berou dobře. Vycházíme spolu a pokud se nám daří ,tak se nám dobře hrají zápasy. Protihráči mě berou prostě jako protihráče, kterému musejí za každou cenu sebrat kotouč. Někteří mi dali i přezdívky např. Hrošice, Mánička.

Pája:
K hokeji mě přivedl tatínek, který sám hraje hokej.  Od malička byl trenérem kluků tatínek s panem Černým, a protože jsem stejně na tyto tréninky chodila jen tak si bruslit,  tak po roce jsem dostala chlapecké brusle a hokejku, a začala jsem trénovat hokej také. V našem týmu nás holky berou kluci dobře, jak na ledě, v kabině i mimo hokej jsme kamarádi. Sama jsem se zatím nesetkala s tím, že by mi protihráč (kluk) nadával nebo byl vyloženě ošklivý jen proto, že jsem holka. Někdy jsou rodiče soupeřů překvapeni, že v týmu máme tolik děvčat. 

Terka:
K hokeji jsem se dostala v 7-mi letech náhodou. Rozdíl mezi klučičím a holčičím hokejem nevidím žádný, vždy záleží na týmu a ten v Třebechovicích je super . Spoluhráči i protihráči  mě berou jako součást týmu, doufám, že v osobních soubojích přece jen k culíku přihlédnou.  

Další koníčky 

Valča:
Můj další koníček je Literární dramatický obor , kolečkové brusle, vodní sporty.

Pája:
Hokej je můj největší koníček a moc volného času na ostatní koníčky nezbývá. Ráda si kreslím a poslouchám u toho písničky. 

Terka:
 Ráda mám malování, povedlo se mi i ilustrovat zpěvník pro děti, hraji na kytaru. Od malička chodím na balet a mám moc ráda  vystoupení  před publikem, třeba  v Klicperově divadle. Adrenalin je skoro stejný jako na hokeji.  

 Jaké to bylo na kempu v Blansku, co to pro Vás znamenalo 

Valča:
Na kempu v Blansku jsem byla poprvé a moc mě zaujal. Hodně to pro mě znamená, že jsem se 
dostala do reprezentace . 

Pája:
V Blansku na kempu U15 se mi moc líbilo, bylo nás tam hodně holek, které se známe z předchozích turnajů, kde jsem hrála za Dívčí hokej.Celý den byl o hokeji, od rána rozcvičky, tréninky, suchá příprava,  a nakonec také jsme si zahrály dva zápasy proti sobě.

Terka:
Na kempu v Blansku se mi moc líbilo i když začátek byl dost obtížný. Poznala jsem spoustu skvělých holek a trochu jiný způsob tréninku. Je to pro mě motivace pro další zlepšování. 

Čeho by chtěli v hokeji dosáhnout, máte nějaká vzor

Valča: 
Chci dosáhnout toho, abych v reprezentačním týmu zůstala i na dále a být v hokeji co nejlepší.
Chtěla bych hokej hrát jako Jaromír Jágr.

Pája:
Ráda bych hrála hokej i nadále a doufám, že budu zdravá a nepřijde žádný úraz a že budu platnou hráčkou ať už je to v Třebechovicích s kluky, nebo v Pardubicích se ženami nebo v reprezentaci ČR ženy 15 nebo v jiném klubu kdekoliv. Ženský žádný vzor nemám, protože je moc neznám, ale z chlapů se mi líbí hra Jardy Jágra a Tomáše Plekance. 

Terka
Mým vzorem je maminčin bratranec, který se dobře učil a v hokeji to dotáhl do NHL. Ráda bych šla v jeho stopách a zahrála si nějakou zahraniční soutěž.  

Co by vzkázaly ostatním dívkám, které váhají začít s hokejem. 

Valča:
Chtěla bych všem holkám co chtějí začít s hokejem vzkázat, jen do toho a přeji jim,aby se dostaly tam kam jsem se dostala já.

Pája.
Ničeho se nebojte a přijďte mezi nás.

Terka
Ostatním dívkám bych vzkázala ať se ničeho nebojí a jdou do toho. 

Jak si se cítila na ledě při prvním reprezentačním stratu proti Německým hráčkám?

Valča

Ještě před zápasem jsem byla ve stresu a doufala jsem, že se mi zápas povede a budu hrát jak nejlépe umím. Po zápase jsem si řekla, dobrý a těšila se na druhý , který dopadl ještě lépe. 

Letos jste začali hrát i za ženský tým Tesla Pardubice. Jaké jsou vaše první dojmy.

Valča
Když jsem přišla poprvé na trénink, tak jsem byla zamlklá, a se spoluhráčkami jsem si moc nepovídala, ale řekla jsem si, že tomu musím dát čas. Po čase jsem si už se svými spoluhráčkami začala povídat a hned jsem se cítila dobře. Holky mě vzaly mezi sebe podle mého názoru dobře. V kabině je atmosféra příjemná ,s holkami se dobře povídá, trenér je bezva a doufám, že to takhle zůstane.

Pája :
Nejdříve jsem byla ze všeho vyplašená. S každým dalším tréninkem se to lepšilo. Holky jsou
super. Je zde dobrá parta. Trenéři nás chválí a tak doufám, že to tak bude pořád.

                                                                                                V.Matěnová 

Žákyně naší školy Áďa Dörreová – velmi úspěšná sportovkyně

Pro žákyni 5. třídy naší základní školy Adélu Dörreovou (ročník 2002) byl letošní rok sportovně velice úspěšný.
Ve sportovní gymnastice, které se věnuje od svých čtyř let, získala již čtvrtý titul přebornice Královéhradeckého kraje v řadě. Na červnovém mistrovství republiky jednotlivkyň, které se konalo v Liberci, se umístila v kategorii starší žákyně B na krásném 
5. místě. Je také držitelkou ocenění Sportovec roku Královehradeckého kraje ve sportovní gymnastice.
Adélka se věnuje intenzivně i tenisu. V něm se díky svým úspěchům na turnajích, kterých v letošní sezóně odehrála 27, stala „východočeskou oblastní jedničkou“ ve věkové kategorii mladší žákyně (ročník narození 2001,2002 a 2003). Pro nadcházející sezónu si vybojovala pozici třinácté hráčky celostátního žebříčku, čímž se zařadila k hráčkám klubů Sparta Praha, Agrofert Prostějov a ČLTK Praha. Na přelomu listopadu a prosince bude reprezentovat východočeský tenis na Junior Fed Cupu jako jednička.
Těchto úspěchů dosahuje Adélka i díky své pracovitosti, kdy věnuje své sportovní přípravě až 15 hodin týdně. 

Honza Janský

Už čtvrtý rok Honza Janský (žák 6.C) nastupuje v brance za hokejbalový tým HBC Hradec Králové 1988. V jeho osobní sbírce je několik individuálních ocenění. Největšího úspěchu dosáhl letos, kdy se se svým týmem probojoval až do finálové skupiny na Mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků a získali vynikající bronzovou medaili v konkurenci osmi nejlepších týmů České republiky.

Úspěchy našich žáků v ledním hokeji

Tak jako k našemu městu Třebechovice p.O. neodmyslitelně patří Proboštův betlém, patří k němu bezesporu i mnoho sportovních odvětví a činností. K nejpopulárnějšímu sportu v Třebechovicích určitě náleží lední hokej. Lední hokej má v našem městě nebývalou tradici. Již několik desítek let se tímto sportovním odvětvím baví všechny věkové kategorie a svými výkony mnohdy předčí i věhlasné hokejové kluby.

V současné hokejové elitě v našem městečku jsou i žáci základní školy Třebechovice pod Orebem, zvláště pak žáci 2.-9. tříd.Vždyť každá tato věková kategorie znovu dokázala,že i na malém městě,lze hrát velký hokej.

V letošní sezóně 2010/2011 nás reprezentovali tito žáci

2.TŘÍDA. Tak ti naši nejmenší špunti( kategorie druhých tříd) se opravdu vytáhli.
Celkem odehráli ve své kategorii 21 zápasů se solidní bilancí 10 vítězství, 2 remízy a 9 porážek.V tomto týmu předvádí své ,,umění ,, hokeje nejen žáci druhých a prvních tříd, ale i děti, které ještě nejsou ani školního věku a i přesto bojují o vítězství nad soupeři s nebývalou zarputilostí.
Soupiska: Voříšek Tobiáš, Havránek Miloslav, Moravec Šimon, Svitana Jakub, Šrámek Ondřej, Tomášek Daniel, Felcman Jiří, Felcman Václav, Frynta Jakub, Horáková Tereza, Javůrek Martin, Sýkora Daniel.
Trenéři Jiří Felcman, vedoucí mužstva Daniel Sýkora.

3.TŘÍDA. Další skupina, která byla asi nejúspěšnějším týmem celého oddílu, je 
kategorie třetích tříd.I když v těchto věkových kategoriích nejsou žádné tabulky a ani výsledky se neevidují,tito borci dokázali s nebývalou lehkostí překonat téměř každého soupeře. Vždyť bylo odehráno 15 zápasů s velice obdivuhodným skóre – 13 vítězství, 1 remíza a 1 porážka a to mluví, myslím, za vše. Je pravdou, že za těmito výsledky stojí mnoho hodin poctivého tréninku,kdy sezóna pro ně začínala již brzy na podzim, kdy jsme s dětmi pravidelně dojížděli na zimní stadióny v blízkém i vzdáleném okolí, aby měli co nejvíce nabrusleno.( na našem zimním stadionu ještě rostla tráva) . 
Děkuji tímto rodičům malých hokejistů, kteří byli ochotni děti po těchto stadiónech vozit. Tento tým se také zúčastnil mnoha turnajů, ze kterých si odvezli zlaté a stříbrné medaile. Soupiska: Bek Daniel, Jušta Jan, Černá Valentýna, Vlková Pavlínka, Horáková Tereza, 
Petera David, Václavek Bartoloměj, Labuť Václav, Hlaváček Martin.
Trenéři Jan Černý, Václav Vlk

4.TŘÍDA.Toto je nejzajímavější kategorie. V tomto týmu je pouze 6 hráčů, kteří svým věkem do tohoto družstva patří. Je samozřejmé, že v šesti lidech se hokej hrát nedá a proto jsme požádali o pomoc spolupracující hokejovou vesničku Čestice, aby nám poskytla hráče do družstva. Bohužel přišli jen tři. Devět , stále málo. Abychom zajistili dostatečný počet dětí,
rozhodli jsme ( trenéři), že všichni třeťáci budou zkrátka hrát i za vyšší ročník. Největší překážkou byl fakt, že třetí třídy hrají minihokej( pouze v jedné třetině ), ale čtvrté třídy už hrají na celé hříště a s klasickými pravidly pro lední hokej. Ale i toto naši kluci i holky ( ano hokej hrají i čtyři dívky, a myslím že velice úspěšně) zvládli velice bravurně.
Ve 14 odehraných zápasech se podařilo vybojovat 5 vítězství a jedna remíza. Zbytek prohraných zápasů byl velice vyrovnaný a musíme naše malé naděje třebechovického hokeje jen a jen pochválit za jejich výkony. Soupiska: Karen Martin, Václavek Bartoloměj, Petera David, Vlk Václav, Vlková Pavlína, Černá Valentýna, Jušta Jan, Bek Daniel, Labuť Václav, Bohatý Karel, Hlaváček Martin, Morvai Patrik, Volt Šimon, Vacková Tereza, Šimerda Filip, Sluka Josef.
Trenéři Jan Černý, Václav Vlk
Díky sponzorům a ochotě rodičů jsme mohli v Třebechovicích uspořádat dva turnaje, jeden současně pro 2. a 3. třídy a jeden pro hokejisty 4.tříd. Po loňském třetím místě si třeťáci bezkonkurenčně vybojovali zlaté medaile a po vyčerpávající boji se na prvním místě umístili i druháci. V dalším třebechovickém turnaji získali čtvrťáci stříbrné medaile, což bylo velkým překvapením, které jsme v silné konkurenci neočekávali. 

V současné době se o lední hokej ,a nejen v našem městě, stále více zajímají i dívky .
Třebechovické hokejistky Valentýna Černá,Pavlína Vlková jsou zapojeny do projektu „Dívčí hokej Čech a Moravy“ a důstojně ho reprezentují na turnajích po celé republice. Posledním jejich úspěchem bylo zlato z Tachova , kde byla Pavlínka vyhlášená nejlepším obráncem turnaje. Valentýna Černá nás také reprezentovala na mezinárodním turnaji Kometa Cup za účasti 16 mužstev známých hokejových klubů, kde dívky zázračně vybojovali zlaté medaile. 

STARŠÍ ŽÁCI s trenérem Patrikem Vanišem obsadili ve své kategorii šestou příčku 
se třemi výhrami, třemi remízami a 16 prohrami. 
Soupiska: Helmich Tomáš, Janský Jan, Hašek Dominik, Janský Libor, Kolář Jakub, Říčař Martin, Studnička Pavel, Vaniš Dominik, Vaniš Patrik, Bajer Filip, Budínský Robert, Dostál Jan, Javůrek Jan, Kubec Vojtěch, Lochman Adam, Merka Daniel.

Lední hokej je všeobecně nákladný sport a nebýt podpory ze strany rodičů, ale hlavně města Třebechovice pod Orebem, které zajišťuje chod zimního stadiónu, nemohl by hokej ( nejrychlejší týmová hra na světě) v našem městě existovat.

                                                  Trenér hokejové mládeže Jan Černý
 

Evropské dotace


virtuální prohlídka
naší školy

nové fotografie

Hvězdárna

America with Neil

Dopravní soutěž 5.tříd

Memoriál Milana Vohralíka

Výtvarná soutěž

Projekt HRADY - 5.B

Pozor na pátek 13.!

Předprázdninový turnaj čtvrtých tříd

Den her aneb Hraní
po chlapsku

Pasování na čtenáře

Zdravá svačinka

Den dětí

Mistrovství ve 3.B

Výlet 6.A
na pohádkový Potštejn

Savování triček v ZŠ

Vybíjená žáků 4. a 5.tříd

Čarodějnický rej v ŠD

K zápisu do 1.tříd přiletěl i drak

Preventivní program

Velikonoční stužkovaná

Třebechovická laťka 2019

Okresní kolo soutěže
ve volejbale starších žákyň

Miniolympiáda 4.tříd 
v anglickém jazyce

4.B v pravěku

Strč prst skrz krk

Ponožkový den
ve 3.B

Okrskové kolo
v halové kopané

Okresní finále
v přehazované

Přeskok přes švihadlo

Medvědi - zimní spáči

Karneval
1. a 2. oddělení ŠD

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2019

Recitační soutěž 4.tříd

Olympiáda v anglickém jazyce - kategorie
8. a 9. roč.

Vánoční soutěž družstev čtvrtých tříd

Se školou na MS

Mikulášská nadílka

Tvořivá soutěž Skřítek Bramburýnek

Okresní přebor škol Hradecka v šachu 2018

Kouzelník Waldini
ve školní družině

Beseda 5. ročníků
s MĚSTSKOU POLICIÍ Třebechovice p.O. 

Projekt Didaktika – Člověk a příroda A

Evropský den
pro nemocné cystickou fibrózou

Čtvrté třídy soutěžily

Školní florbalové turnaje