naše logo

menu

úvodní stránka
úvodní slovo
kontakty
zaměstnanci
školní rok
školní družina
školní jídelna
dokumenty
SRPŠ
školská rada
GDPR
prevence rizikových jevů – rady
pro rodiče
fotogalerie
hymna školy
napište nám
autor stránek
 

 

sportovní soutěže - krajské soutěže


Přespolní běh - krajské finále

V úterý 9.10.2018 se v lesoparku ČEŘOVKA-JIČÍN uskutečnilo krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo mladších žáků: PRÁŠIL ONDRA, SKOŘEPA JIŘÍ, PETŘÍK MÍRA, JEŽEK FILIP, DOLEŽAL DAN. Po hromadném startu a běhu v kopcovitém terénu délky 2 km naši chlapci jako družstvo obsadili krásné 5.místo, když individuálně Ondra Prášil zaběhl 10.čas a Jirka Skořepa 13.čas. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

p. uč. Provazník

Krajské finále v přespolním běhu

Ve čtvrtek 5. 10. 2017 se ve sportovním areálu v Nové Pace uskutečnilo krajské finále v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení : ŠKODOVÁ JESIKA, DŐRREOVÁ ADÉLA, DVOŘÁKOVÁ PETRA, MIROVSKÁ TEREZA, DAŇKOVÁ VERONIKA, ANDRYSOVÁ TEREZA. Děvčata čekala členitá trať v délce 1,5 km v deštivém a studeném počasí.
Při hromadném startu panovala skvělá nálada, která gradovala, když se do cíle na celkovém 9. místě umístila JESIKA ŠKODOVÁ/teprve žákyně 8.třídy/. Protože se jednalo o týmovou soutěž, rozhodovalo umístění dalších členek družstva. Celkové páté místo v kraji za družstvy orientačních běžkyň a lyžařek z Trutnova a Vrchlabí je skvělým umístěním. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Mgr. Zdeněk Provazník

JIČÍN A KRAJSKÉ FINÁLE

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se ve sportovní hale JIČÍN konalo krajské finále volejbalistek 8 .a 9.tříd. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení :HLADÍLKOVÁ S., MIROVSKÁ T., MATUŠKOVÁ T., ŠOCHOVÁ M.,HAMPLOVÁ G., JAHNOVÁ B., VINKLÁŘOVÁ K., ŠKODOVÁ K. Na turnaj děvčata postoupila po vítězství v okresním finále v HK.
Po vítězství nad Dvorem Králové n.L. a děvčaty ze ZŠ Červený Kostelec ,remíze s gym. Jičín a prohře se ZŠ Rychnov n.Kn. jsme obsadili 3. místo o skóre s gym.Jičín.
Děvčatům, trenérům a trenérkám v oddílu děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

p.uč.Provazník


Krajské kolo přeboru škol v šachu

Ve středu 25.1.2017 se v Sokolovně v Třebechovicích pod Orebem uskutečnilo krajské kolo přeboru škol v šachu. Účastnilo se ho 30 družstev z celého kraje ve 3 kategoriích. Nejmladší kategorii, tj. 1. stupeň ZŠ, reprezentovali za naši školu: Jan Reschel (5.B)/8 bodů, Daniel Doležal (5.A)/7 bodů, Matouš Reschel (3.B)/7 bodů a Anna Reschelová (1.C)/8 bodů. Se 30 body skončili na zaslouženém 2. místě za ZŠ Gočárova HK A se ztrátou pouhých 3,5 bodů a postupují na republikový přebor škol. Průběh turnaje ukázal, že šachy jsou sportem, který může mít místo ve školní výuce jako nepovinný předmět.

Jan Reschel

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2015

Krajské kolo přeboru škol se uskutečnilo v Třebechovicích pod Orebem dne 27.1.2015 a zúčastnilo se ho 28 školních družstev z celého kraje. Hrálo se ve třech kategoriích podle stupňů školní výuky, systémem každý s každým jednokolově. Časové tempo bylo 2x20 minut na partii. Přebory byly velmi dramatické, protože o všech vítězích se rozhodovalo až v posledním kole. První dvě družstva ve všech kategoriích postupují na republikový přebor škol, kde budou reprezentovat Královéhradecký kraj. Za pořadatele mohu pochválit všechny účastníky za sportovní přístup k soutěži, protože dobře reprezentovali svoje vysílající školy.

Výsledky jednotlivých kategorií:

1) Kategorie A) 1.-5. třída                       Body
1. ZŠ a MŠ Gočárova Hradec Králové         28,5
2. ZŠ K.V.Raise Lázně Bělohrad                 25
3. ZŠ Třebechovice pod Orebem               24
4. ZŠ Žďár nad Metují                             18,5
5. ZŠ Javornická Rychnov nad Kněžnou      14,5
6. ZŠ Studnice                                      10,5
7. ZŠ Trutnov R.Frimla                              9
8. ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou      7,5
9. ZŠ Špindlerův Mlýn                               6,5

                                                                                    p.Slavík, p.uč.Provazník

PŘEBORNICE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

V pátek 30.5.2014 se v malebném areálu volejbalových kurtů SOKOLA DŘEVĚNICE uskutečnilo krajské finále ve volejbalu dívek 8. a 9.tříd. Děvčata obhajovala prvenství z okresního finále v HK. Pět zápasů proti soupeřkám na 2 sety určil spravedlivě vítěze celého turnaje. Škodová K., Kuťáková B., Blažková K., Šlapáková Š., Vodičková M., Hejzáková K. a Radová Š. kráčela postupně zápas od zápasu k vítězství. Výborná nálada v našem družstvu se ještě vystupňovala po vítězství nad ZŠ SEVER HK a ZŠ RTYNĚ. Povinné vítězství nad Opočnem – to už byly třešnička na dortu vítězného týmu.
1.ZŠ Třebechovice p.O. 2.ZŠ Rtyně 3.ZŠ Sever Hr. Králové 4.ZŠ Opočno 5.ZŠ Stará Paka 6.Gymnázium Jičín 
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a výbornou práci trenérek v oddílu volejbalu.
                                                                                                     Z.Provazník

Kinderiáda 2013

7.5. proběhly v Novém Městě nad Metují atletické závody Kinderiáda. Naši školu vzorně reprezentovali žáci 1.stupně: Lukáš Havlíček, Filip Kašpar, Filip Šedivý, Ondřej Blažek, Daniel Čížek, Aneta Štástná, Tereza Andrysová, Adéla Dörreová, Radka Loskotová a Veronika Koubová. Jejich výkony naše škola skončila na 9.místě z 28 zúčastněných škol. Medailového úspěchu dosáhl Lukáš Havlíček z 2.A, který se umístil na 1.místě ve skoku z místa.
                                                                                   Jana Sklepková

KRAJSKÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Ve středu 3. 10. 2012 se ve sportovním areálu v Nové Pace uskutečnilo krajské kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení -Janečka Martin, Hájek Vojta, Hájek Ondřej, Čihák Jakub, Novotný David, Joška Marek. Běžce čekala členitá trať v délce 2 km. 
Při hromadném startu panovala skvělá nálada, která později gradovala, když se do cíle na 3. místě řítil Ondra Hájek, na 10. místě Martin Janečka. Protože se jednalo o týmovou soutěž, rozhodovalo umístění dalších členů družstva. Ani oni se v poli běžců neztratili. Celkové páté místo v kraji za družstvy orientačních běžců a lyžařů z Trutnova je skvělým umístěním. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 
                                                                          Mgr. Zdeněk Provazník

Kinderiáda

24.5.2012
14.ročník regionálního kola atletických závodů Kinderiáda proběhl 23.5. v Novém Městě nad Metují. Naši školu reprezentovali : Josefína Hudcová a Filip Kašpar z 2.B,
Adéla Dörreová a Václav Schober ze 3.B, Daniel Čížek ze 4.A, Pavlína Vlková ze 4.C a Lucie Škopová a Šimon Volt z 5.B. Nejlépe si vedla Adéla Dörreová, která ve své kategorii vybojovala dvakrát 1. místo a to v běhu na 60 m a v hodu plným míčem. Ceny a diplom jí nepředával nikdo jiný než Tomáš Dvořák, trojnásobný mistr světa a bývalý světový rekordman v desetiboji. Celkově jsme se umístili na 15. místě. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
                                                                                  Jana Sklepková

Krajské kolo v přespolním běhu

Dne 12.10.2011 se konalo krajské kolo v přespolním běhu. Místem konání byla Nová Paka -louky a les kolem zimního stadionu. Naše družstvo chlapců ve složení ŠEDIVÝ D., JANSKÝ J., JÁNSKÝ D., DĚDEČEK D., MALÝ T. a SVOBODA M. soutěžilo v kategorii III.CH /postup z 2. místa okresního finále/.V konkurenci běžců celého kraje si nevedli vůbec špatně. Celkové 6.místo je výbornou tečkou za jejich účinkováním. Nutno připomenout, že jejich soupeři byli nejenom orientační běžci, ale i chlapci - lyžaři z Vrchlabí, Trutnova… V celkovém pořadí jednotlivců obsadil David Šedivý 9. místo.
Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
                                                                                  Mgr.Provazník 

26.5.2011

24.5.2011 se konal v Jičíně 13.ročník atletických závodů Kinderiáda. Naši školu reprezentovali žáci 1.stupně : Adéla Dörreová, Dan Čížek, Radka Loskotová, Jakub Weinfurter, Simona Končelová, Tomáš Kraus a Blanka Pelikánová. Atletické klání jednatřiceti škol Královéhradeckého kraje sledoval trojnásobný mistr světa v desetiboji a nynější šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák. Celkově jsme se umístili na 10.místě. Jakub Weifurter ze 4.A překonal dosavadní rekord v hodu kriketovým míčkem o 2 metry, hodil neuvěřitelných 54,61 m. Na stupeň vítězů se také postavila Simona Končelová ze 4.A, která skončila na 3. místě. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 
                                                                                Jana Sklepková

Přespolní běh - krajské finále

Dne 14.10.2010 proběhlo krajské kolo družstev v přespolním běhu v malebném areálu “Nebíčko“ v Polici nad Metují. Účast si naše družstvo ve složení PECHOVÁ, MEREČKOVÁ, BAHNÍKOVÁ, ŠMÍDOVÁ, HORÁKOVÁ a ČUDOVÁ /ml.žákyně/ zajistilo 2.místem v okresním finále v Hradci Králové.
Na velmi náročné a kopcovité trati čekala děvčata porce 1500m. V absolutní špičce kraje se děvčata neztratila. Družstvo obsadilo 7.místo absolutního pořadí dívek III.kat. Nutno podotknout, že na startu byla děvčata z oddílu orientačních běžkyň, lyžařek z Vrchlabí a Trutnova, atletek ZŠ Štefcova HK .
Časem lehce nad 7 minut doběhlo družstvo uprostřed hlavního pole.
Děkujeme za předvedený výkon a reprezentaci školy.                            Mgr.Provazník

ZLATÁ PECKA 2008

Dne 11.června 2008 se konalo v areálu rekreačního zařízení pod hradem Pecka krajské finále dívek 6.tříd ve vybíjené. Naši školu reprezentovaly: 
ze 6.A: Veronika Šmídová – kapitánka družstva, Hana Hájková, 
           Sabina Sedláčková a Monika Štorková, 
ze 6.B: Eliška Nováková, Lucie Vyletová, Jana Šabršulová a Aneta Žitná,
ze 6.C: Zuzana Fryntová, Kateřina Hamplová, Kateřina Pultarová a Kristýna
          Zeinerová.

Soutěže se dále zúčastnila družstva: vítěz okresního finále v Jičíně – ZŠ Lázně Bělohrad, vítěz okresu Trutnov – ZŠ Trutnov a vítěz okresu Rychnov nad Kněžnou – ZŠ Slatina nad Zdobnicí. Naše hra se vyznačovala perfektním zvládnutím techniky míčových přihrávek a rychlým tempem. Družstvo Třebechovice p.O. mělo převahu ve všech utkáních a vyhrálo s těmito výsledky: nad ZŠ Trutnov 13:11, nad ZŠ Lázně Bělohrad 12:6 a nad ZŠ Slatina n.Zdob.13:11.

Konečné pořadí: 1. ZŠ Třebechovice pod Orebem
                      2. ZŠ Slatina nad Zdobnicí.
                      3. ZŠ Trutnov
                      4. ZŠ Lázně Bělohrad

Našim děvčatům srdečně blahopřejeme k vítězství v krajském finále a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.
                                                                          Marie Horáková Krajský florbal-„Téměř na vrcholu“

Dne 14.11. 2007 družstvo starších žáků bylo jen krůček od historického úspěchu, když až ve finále krajského kola ve florbalu poprvé prohrálo a žáci obsadili sice skvělé, avšak bohužel „jen“ druhé místo. V základní skupině jsme nejprve remizovali se ZŠ Náchod 1:1 a vyhráli nad Novou Pakou 4:1; v semifinále jsme narazili na druhého účastníka z Náchoda a po výhře 2:0 postoupili do boje o první místo. Finále jsme začali ve velkém stylu a v poločase vyhrávali 2:0. Dvůr Králové nás však poté zatlačil a třemi góly stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Bohužel obrovské zklamání zastínilo skvělé celkové 2. místo.
Naši školu reprezentovali: Pavel Janko, Šimon Jonáš, Josef Lochman, Lukáš Denemarek, Jakub Voslář, Tomáš Kracík, Filip Conk, Martin Hájek, David Hruška, Jonáš Čumrik, Jan Hemelík, Radek Chochrun.

---------------------------------------------------------------------------

1. místo 10.ročníku McDonald's cupu 2007 pro ZŠ Třebechovice pod Orebem

Na Všesportovním stadionu Hradec Králové v Malšovicích se dne 24. května konalo krajské finále základních škol v kopané pod osobní záštitou hejtmana Královehradeckého kraje Ing. Pavla Bradíka. Pořadatelem této soutěže byl krajský štáb McDonald's cupu a krajská rada Asociace školních sportovních klubů ČR KHK.
Tohoto utkání se zúčastnili žáci 1. – 3. tříd pěti nejúspěšnějších ZŠ v kraji. Mezi tyto školy se probojovali i žáci 2. a 3. tříd ZŠ Třebechovice pod Orebem. Do krajského finále nastoupila tato sestava hráčů: Jakub Novotný, Dominik Hašek, Marek Rous, Josef Chmelař, Dominik Vaniš, Tomáš Malý, Štěpán Kouba, Marek Vyleta, Pavel Studnička, Dominik Dědeček, David Šedivý, Jan Janský a Stanislav Jech.
Hrací doba byla tentokrát prodloužena na 2×15 min. Chlapci se utkali celkem se čtyřmi týmy. Poradili si s žáky ZŠ Rychnov nad Kněžnou 4:0, ZŠ Vrchlabí 3:1, ZŠ Jičín 2:1 a s přehledem porazili i tolik obávaný tým žáků ZŠ Broumov 5:1. Naši hráči nenašli v tomto finále soupeře, který by je porazil. Nejlepším hráčem a zároveň nejlepším střelcem byl vyhlášen Marek Rous. 
Na tomto finále byl připraven i doprovodný program. V přilehlých prostorách proběhly doplňkové soutěže pro právě nehrající družstva a diváky ve fotbalových dovednostech, stolních hrách (LEGO) apod. Pro soutěžící bylo připraveno bohaté občerstvení.
Naši malí fotbalisté si do své školy přivezli nádherný pohár, zlaté medaile, trika, diplom a zajisté neobyčejný zážitek plný nezapomenutelných emocí. 
Dík patří nejen hráčům a jejich trenérům,ale i rodičům a prarodičům, kteří přišli náš tým podpořit.
                                  Za ZŠ Třebechovice pod Orebem Ludmila Kusá

---------------------------------------------------------------------------

V úterý 30.1.2007 se uskutečnilo krajské kolo přeboru ZŠ v šachu.Pořadatelem byl KRAJSKÝ ŠACHOVÝ SVAZ a Šachová škola PANDA RK.Čtyřčlenná družstva žáků bojovala v sále SOU obchodu a řemesel RK o postup do celostátního kola.
Naši školu reprezentovala 2 družstva:
mladší žáci ve složení:Žítná A./4b./ Provazník D./5b./ Nyklová K./2b./ Nyklová M./2b./a Voltr J. obsadilo celkově 5.místo
starší žáci ve složení:Kracík T./6b/ Kouba V./4b./ Štěpnička P./2b./ Kašparová V./3b./ obsadilo 2.místo a postup do celostátního kola
Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další skvělé sportovní výsledky na šachovnicích.Poděkování též patří i DDM v Třebechovicích pod Orebem za výborné podmínky pro přípravu šachistů.
                                                                           p.uč.Provazník

---------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

Vítězství v krajském kole vybíjené
V závěru školního roku se konají okresní a krajská kola tělovýchovných soutěží žáků a žákyň základních škol. A právě na sportovní zápolení v červnu 2005 nezapomenou dívky loňských 6.tříd, které reprezentovaly naši školu ve vybíjené. Byly to tyto žákyně: ze 6.A Alena Schejbalová – kapitánka družstva, Markéta Šabršulová, Michaela Novotná, Adriana Valášková, Karolína Fryntová, ze 6.B Lenka Jandečková, Zuzana Karlíková, Lucie Samková, Věra Moravcová, ze 6.C Monika Motyčková, Daniela Rydlová, Kateřina Valná.
V posledním čísle Třebechovického haló před prázdninami jsme uvedli, že družstvo dívek 6.tříd obsadilo 1.místo ve skupině. Vítězové pěti skupin se sjeli 9.června do Hradce Králové na hřiště TJ Slavia, aby se utkali o umístění v okrese. Našimi soupeřkami byly dívky ze ZŠ Mandysova HK, Nový Bydžov Karlova, Černilov a Libčany. Naše družstvo předvedlo vynikající hru s perfektním ovládáním míčové techniky a herních situací. Děvčata si poradila se všemi soupeři a obsadila v okresním finále 1.místo.
Dále se dívky připravovaly pro krajské kolo, které bylo naplánováno na 22.červen do Čestic.Naši skupinu tvořila družstva: vítěz okresu Trutnov - ZŠ Úpice, vítěz okresu Jičín – ZŠ Lázně Bělohrad, vítěz okresu Hradec Králové – ZŠ Třebechovice pod Orebem, z okresu Rychnov nad Kněžnou družstva ZŠ Vamberk a ZŠ Častolovice.
Naše družstvo hrálo vybíjenou na vysoké úrovni s přesnými přihrávkami, rychlým vybíjením soupeřů a účelným pohybem po hřišti. Dívky měly ve všech utkáních převahu a vyhrávaly jednu hru za druhou. Konečné pořadí bylo jasné. Na 1.místě v krajském kole vybíjené se umístily dívky 6.tříd ZŠ Třebechovice pod Orebem. Družstvo trénovala pí uč. Marie Horáková.
Našim děvčatům srdečně blahopřejeme k vítězství a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.


slavnostní nástup družstev krajského přeboru vybíjené v Česticích


děvčata trénují přihrávky před utkáním se ZŠ Lázně Bělohrad


dokázali jsme to. Diplom za 1.místo vypadá nádherně.

Vítězné družstvo
Zleva sedící: L. Jandečková, Z. Karlíková, A. Schejbalová, K .Valná, 
                  M. Šabršulová
Zleva stojící: M. Novotná, A.Valášková, V. Moravcová, M. Motyčková, 
                  pí uč. M. Horáková, L. Samková, K.Fryntová, D.Rydlová


 

Evropské dotace


virtuální prohlídka
naší školy

nové fotografie

Hvězdárna

America with Neil

Dopravní soutěž 5.tříd

Memoriál Milana Vohralíka

Výtvarná soutěž

Projekt HRADY - 5.B

Pozor na pátek 13.!

Předprázdninový turnaj čtvrtých tříd

Den her aneb Hraní
po chlapsku

Pasování na čtenáře

Zdravá svačinka

Den dětí

Mistrovství ve 3.B

Výlet 6.A
na pohádkový Potštejn

Savování triček v ZŠ

Vybíjená žáků 4. a 5.tříd

Čarodějnický rej v ŠD

K zápisu do 1.tříd přiletěl i drak

Preventivní program

Velikonoční stužkovaná

Třebechovická laťka 2019

Okresní kolo soutěže
ve volejbale starších žákyň

Miniolympiáda 4.tříd 
v anglickém jazyce

4.B v pravěku

Strč prst skrz krk

Ponožkový den
ve 3.B

Okrskové kolo
v halové kopané

Okresní finále
v přehazované

Přeskok přes švihadlo

Medvědi - zimní spáči

Karneval
1. a 2. oddělení ŠD

Přebor škol Královéhradeckého kraje v šachu 2019

Recitační soutěž 4.tříd

Olympiáda v anglickém jazyce - kategorie
8. a 9. roč.

Vánoční soutěž družstev čtvrtých tříd

Se školou na MS

Mikulášská nadílka

Tvořivá soutěž Skřítek Bramburýnek

Okresní přebor škol Hradecka v šachu 2018

Kouzelník Waldini
ve školní družině

Beseda 5. ročníků
s MĚSTSKOU POLICIÍ Třebechovice p.O. 

Projekt Didaktika – Člověk a příroda A

Evropský den
pro nemocné cystickou fibrózou

Čtvrté třídy soutěžily

Školní florbalové turnaje